S koupí nemovitosti neotálejte.

S koupí nemovitosti neotálejte! Hypotéky budou stále dražší a dražší.

Uvažujete nad koupí nemovitosti? Ať už hledáte vlastní bydlení nebo chcete peníze někam investovat, nečekejte na správnou chvíli. Úrokové sazby hypoték se totiž neustále zvyšují a jejich získání tak bude stále těžší a těžší.

ČNB zvyšuje úrokové sazby

Nedostatek materiálu i pracovní síly – to jsou mimo jiné problémy, se kterými se potýká celý svět. Je jasné, že dříve či později bude muset každý z nás sáhnout hlouběji do kapsy. A jak to tak vypadá podle aktuální míry inflace, to bude spíše dříve než později. Česká národní banka na každoroční nárůst inflace reaguje regulací úrokových sazeb. Nejen, že si připlatíme v rámci běžných výdajů, mnohem náročnější bude i dosáhnout na hypotéku.

A bude hůř!

Úrokové sazby se aktuálně zvyšují každou chvílí a prognóza do budoucna nevypadá vůbec dobře. Jestli hledáte vhodný čas ke koupi nové nemovitosti na hypotéku, nyní je ten správný čas. Ještě stále máte možnost financovat nemovitost za relativně slušných podmínek, zvlášť pokud se vám podaří hypotéku na několik let fixovat

Nejen hypotéky se zdraží

Hypotéka však nebude to jediné, co se cenově dotkne vaší nové nemovitosti. Dražší budou i rekonstrukce starších objektů, protože stavební materiál je momentálně nedostatkovým zbožím. Stejně tak i náklady bydlení budou vyšší. Každý z nás jistě zaznamenal nedávné zdražení energií

Pokud nyní hledáte nemovitost a zároveň potřebujete sjednat hypotéku. Napište mi a já se s vámi rád sejdu a vše společně vyřešíme.